Baterie kuchenne

Oferta baterii kuchennych dostępnych na rynku jest niezwykle obszerna. Wbrew pozorom ich wybór nie jest wcale taki prosty. Nieprzemyślany zakup może doprowadzić do sytuacji, że jej używanie stanie się niepraktyczne i męczące. Postaramy się zatem przedstawić kilka informacji, które ułatwią ewentualny wybór.

Pamiętajmy, że bateria kuchenna jest jednym z elementów, które są najbardziej eksploatowane w domu. Musi być zatem wykonana z materiałów wysokiej jakości dzięki którym będzie w stanie wytrzymać wiele lat. W kuchni rzadko kiedy decydujemy się na montaż baterii naściennych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest wybór baterii sztorcowych, które możemy zamontować bezpośrednio w zlewozmywaku czy też blacie. Na plus należy również zaliczyć fakt, iż posiadają one wylewki w wielu kształtach.

Dobrze jest o tym pamiętać, gdyż może zdarzyć się, ze ich błędne dobranie skończy się tym, iż nie będziemy w stanie do końca zapełnić zlewu czy też umyć w nim dużego garnka. W zależności od głębokości zlewu możemy zakupić baterię z wylewką w kształcie litery F, U lub I. Gdy zlewozmywak jest płytki najlepiej jest wybrać model F bądź I. W innym przypadku wybór zależy już wyłącznie od naszych upodobań.

Świetnym rozwiązaniem jest wybór baterii z wylewką, która jest wyciągana lub też jest ruchoma. Dzięki temu łatwo można na przykład opłukać większe naczynia lub wlać wodę do wysokiego wazonu. W zależności od zamontowanej końcówki możemy uzyskać nawet strumień wody podobny do tego w prysznicu. Pozawala on wówczas na opłukiwanie delikatnych elementów.

Kolejnym innowacyjnym pomysłem jest bateria wyposażona w dwie wylewki. Ta wyżej przeznaczona jest to zwykłych prac kuchennych natomiast ta niżej służy do mycia rąk. Istnieją modele gdzie wylewka poniżej wyposażona jest w fotokomórkę dzięki czemu możemy umyć ręce bez jej dotykania. Na rynku spotkamy także baterie, których wylewkę możemy swobodnie obniżać, a nawet takie, których korpusy można całkowicie zdjąć. Stosowane są one zazwyczaj w miejscach gdzie w razie potrzeby na przykład otwarcia okna muszą być one demontowane.

Baterie kuchenne można również wyposażyć w wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich z pewnością jest montaż perlatora. Jest to nakładka w kształcie pierścienia, którą mocuje się na końcu wylewki. Dzięki niemu uzyskujemy wodę wypełnioną milionami pęcherzyków powietrza, które zwiększają objętość strumienia, a zarazem zmniejszamy zużycie wody. Pomimo tego, że leci jej mniej tak naprawdę wcale tego nie odczuwamy. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie baterii w głowicę termostatyczną.

Pozwala ona na utrzymanie stałej temperatury wypływającej wody. W ten sposób nie grozi nam przypadkowe oparzenie. Bateria ta jest bardzo przyjazna dzieciom między innymi dlatego, że minimalizuje ryzyko oparzenia. Dodatkowo niektóre modele posiadają specjalną blokadę puszczenia gorącej wody. Jak widać wybór jest wyjątkowo bogaty zatem pamiętajmy, aby przed zakupem upewnić się czy aby na pewno bateria spełnia wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania.

Brak możliwości komentowania.