Instalacje

Poniżej opisane są niektóre instalacje , te najbardziej popularne

Instalacje wodne

możemy podzielić na cztery grupy :

  • Instalacje Stalowe

  • Instalacje Miedziane

  • Instalacje z tworzyw sztucznych

  • instalacje ze stali nierdzewnej

Instalacje stalowe 

(ocynkowane) – podatne na korozje , ciężkie , pracochłonne w montazu
dawniej praktycznie w każdym domu,mieszkaniu
odporne na temperaturę i uszkodzenia mechaniczne .
dzisiaj mało popularne , mało kto robi nową instalacje ze stali ,
oczywiście są miejsca gdzie jest konieczność zastosowania takich rur
nie będziemy się rozpisywać na temat stali

Instalacje miedziane 

Praktycznie nie korodują, są energooszczędne i trwale.Położenie instalacji z rur miedzianych wymaga z zasady pomocy specjalisty. Rury układa się w specjalnych otulinach termicznych, co pozwala na znaczne zniwelowanie strat ciepła. Miedz nie ulega utlenieniu przez otaczającą nas atmosferę ani korozji pod wpływem wody.Miedz ma działanie przeciwgnilne oddziaływując bakterio- i grzybobójczo. Dzięki temu miedziane instalacje hydrauliczne chronią nas przed wieloma chorobami, które woda niesie ze sobą do kuchni i łazienki. Instalacje miedziane można łatwo przerabiać. Miedz jest bardzo cennym surowcem wtórnym. Miedz jest miękka i ciągliwa.Z tego tez powodu wykonawcy są gotowi wykonać praktycznie każde zlecenie bez względu na stopień jego złożoności.

Montaż instalacji hydraulicznych z miedzi jest wyjątkowo prosty i oszczędny pod względem nakładu pracy. Ponieważ rury miedziane wykonuje się również w elastycznych zwojach, można zminimalizować ilość wykonywanych połączeń.

Rury miedziane maja bardzo gładką powierzchnię ograniczającą do minimum powstawanie osadów z wody. Miedz znana jest z odporności na korozje oraz niezawodności w utrzymaniu swobodnego przepływu wody.

Instalacje z tworzyw sztucznych 

obecnie najpopularniejsze odporne na korozje i powstawanie kamienia , elastyczność, mały ciężar, łatwy, szybki i czysty montaż.Jednym ze sprawdzonych systemów jest PP ( Polipropylen ) jest to system rur zgrzewnych w temperaturze ok 270°C za pomocą odpowiedniej zgrzewarki . Rury PP można stosować w instalacjach wody zimnej , ciepłej i centralnego ogrzewania . Do ogrzewania są rury stabilizowane wkładką aluminiową ,lub z włókna szklanego . Jest to dobry pewny tani system który można śmiało polecić

Pex bardzo popularny w centralnym ogrzewaniu i ogrzewaniu podłogowym .Dużą zaletą jest to że można wykonać instalację bez złączek w wylewce , gwarantuje to szczelność i zmniejsza ryzyko uszkodzenia/korozji złączki .
Instalacje TECE

System rur coraz częściej spotykany zwłaszcza w nowych budynkach.

Bardzo dobrze sprawdza się …cdn.

Brak możliwości komentowania.